СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Психологія та стосунки”


Обійми важливіші за їжу

25 квітня 2016 р. | Автор/джерело: Анна Дацько-Сліпцова, Еспресо.ТБ
 29724

Політичні події в країні, економічна нестабільність, напруженість і війна на Сході - фактори, які підривають нашу психіку і фізичне здоров’я. Офіційна психіатрія, правда, неофіційно, стверджує, що кількість тих, хто не в змозі самостійно справитися з психологічним навантаженням, зростає.

Тому, спостерігаючи за друзями, знайомими, перехожими на вулицями, політиками і депутатами розумієш, що причина – набагато глибше. Нам треба антистрес. Який? Недооцінений, але дуже простий і ефективний! Нам не вистачає обіймів.

Після довголітніх досліджень вчені, при чому з різних куточків світу, стверджують, що причиною злості, агресії, підвищеної тривожності є.. недостатня кількість обіймів. А американська психолог Вірджинія Сатир говорила, що їй треба щонайменше чотири обійми на день для виживання, вісім – для підтримки і 12 – для зростання. А тепер згадайте, скільки разів ви обіймаєте своїх близьких і чи вистачає вам обіймів хоча б для виживання?
Обійми і діти

Всі наші проблеми в дорослому житті мають коріння в дитинстві. Злість, агресія, роздратування, невдоволення сьогодні – це результат того, що тоді, коли ми були маленькими, наші мами нас недообіймали, недоцілували і недопестили. І це не просто припущення, а науково доведені факти.

Нейропсихолог Джеймс Пріскот провів багато досліджень і вивів, що діти, яких у дитинстві не обіймають, частіше стають вбивцями ніж їх однолітки, яких батьки просто купали у любові.

Чому вони їм так важливі? Тому що, обіймаючи дітей (особливо до восьми років), ми даємо їм зрозуміти на своїй, дитячій мові, не вдаючись до всіх психологічних тонкощів та пояснень, що ми їх любимо, приймаємо у будь-якому вигляді і підтримуємо. А ще – захищаємо. А це – базові психологічні потреби людини які, якщо не задовольнити, призводять до розвитку купи комплексів з якими навіть Фрейд до кінця не розібрався.

Дітки, яких часто обіймають, швидше розвивають і менше хворіють. А ще, і це найголовніше у обіймах, вони відчувають себе самодостатніми.

Тобто дитина розуміє, що ви – її любите, вона отримає від вас підтримку у будь-якій ситуації, тому їй можна впевнено вивчати життя. Спочатку це відбувається на дитячому майданчику, коли малюк не боїться йти до інших діток чи до дорослих, контактувати з ними і навіть конфліктувати. Потім – у школі, коли розуміє, що навіть погані оцінки і конфлікти з однолітками подолає, тому і цих конфліктів, до речі, виникає менше.

Ну і далі – доросле життя. Коли чоловік (чи жінка) нікому нічого не доводить чи, навпаки, не шукає прихистку у першому зустрічному, бо не має потреби (а всі ж наполеонівські комплекси, бажання бути вищим за інших, бажання підкорити собі щось чи когось і комплекс жертви – це результат недолюбленості в дитинстві).

До речі, насправді, це міф, що хлопчиків не треба обіймати, аби вони були мужніми, а не маминими синками. Навпаки! Хлопчики, яких до 8 років не обіймали, виростають невпевненими дядями, які постійно щось комусь доводять (переважно своїй мамі, хоча цього і не усвідомлюють).
Обійми і дорослі

Якщо вас у дитинстві не обіймали, це не означає, що все пропало. Навіть дорослим чоловікам потрібні обійми! І це також, доведений факт. Вчені з Індії провели дослідження. У ньому взяли участь пари від 40 до 70 років.

Опитування виявило, що для чоловіків після 40 років обійми і поцілунки важливіші за секс! Тобто чоловіки саме так відчувають свою потрібність та могутність – просто обіймаючи жінку.

Чому? Тому що обіймаючи її, вони створюють ілюзію, що захищають її (а вона, відповідно, цей захист відчуває), а це додає їм впевненості. Плюс – емоційна близькість і ендорфін – гормон радості, який виділяється під час обіймів. Ми обіймаємося і стаємо щасливішими. Чим більше обіймаємося, тим більше щасливі стаємо.

Жінкам же обійми просто життєво необхідні. The Daily Mail опублікувала рейтинг речей, які роблять жінок щасливими. І на першому місці були – неочікувані обійми від партнера. Звичайні безкоштовні обійми обійшли подарунки, походи у спа-салони, нові зачіски, схуднення і смачну їжу.

Обійми коханого чоловіка дають зрозуміти жінці, що вона кохана, бажана, приваблива, затребувана і це – без зайвих слів та інших доказів.

А ще обійми корисні для здоров’я. Вони покращують сон, зміцнюють імунітет, знімають стрес, зменшують навантаження на центральну нервову і серцево-судинну систему, покращують функцію дихання та підвищують самооцінку.

Можна стверджувати, що нестача обіймів, тим паче в дитячому віці, призводить до багатьох глибинних психологічних проблем, які потім несвідомо, але руйнівно впливають на наше життя. І це зрозуміли психологи та педагоги провідних країні світу.

Не даремно ж американські діти просто задихаються від батьківських обійм, а звичайні обійми при зустрічі дорослих у більшості країнах (а не просто рукостискання) – це не вияв фамільярності, а додаткова можливість захистити себе психологічно.

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 Facebook
 Коментарі