Згадай себе!

 

 Духовність

Християнські свята чи язичницька віра?
Християнські свята чи язичницька віра?
 51953
Хрестити Русь і проголосити християнство державною релігією випало у 988 р. князю Володимиру Великому.
Поради від волхва
Поради від волхва
 31496
Коли людина вирішує змінитися - змінюються і люди, які її оточують...
Світогляд українців
Світогляд українців
 29345
За Велесовою Книгою, фольклором та археологічними даними.
Образ і наше життя
Образ і наше життя
 26632
Образ має великий вплив на людину. Про це було відомо нашим предкам, які при тій чи іншій потребі закликали образи Сварога чи Лади, Велеса чи Макоші і сповнювалися якостями цих Богів. А це різні якості і різні енергії. Вони й допомагали їм творити свій світ в злагоді та достатку.
Де в Україні знаходяться лисі гори?
Де в Україні знаходяться лисі гори?
 32977
Лиса гора - це тільки зрідка власне ім’я. Найчастіше так називають усі високі ґрунтові пагорби в межах населеного пункту або поблизу нього. Ще в першому тисячолітті нашої ери українські язичники визначили, що такі місця як не можна краще підходять для святилищ і саме в цих місцях поклонялися богам.
Хто такі рідновіри?
Хто такі рідновіри?
 42262
Всі сповідники національних релігій мають назви похідні від назв свого народу (етноніма) або назв своєї країни: індуси - індуїзм, елліни - еллінізм, юдеї - юдаїзм і под. Наші Пращури-руси мали “Руську віру”. Нині на всій Слов’янщині язичники переважно називають себе рідновірами (від укр. - Рідна Віра, рос - Родная Вєра, польс. - Родзіма Вяра та ін.).
Велес. Ярило. Купало
Велес. Ярило. Купало
 36730
Ядром закону наших пращурів був рух Сонця в колі зодіаку, а найвищим святом і початком року – весняне рівнодення і початок першого сузір’я зодіаку, яке було головним в той історичний період.
Світовид-Святовит
Світовид-Святовит
 36643
Світовид — Бог Осіннього Сонця – є “Богом Правія і Навія”, який Землю, Сонце наше і Звізди держить і Світ міцнішим творить”. Світовид часто називався Святовитом – це його давніша назва, а також таке його ім’я переважало у західних слов’ян.
Перун та інші Володимирові боги
Перун та інші Володимирові боги
 41460
Восени Перун замикає небо і йде відпочивати на Алатир-камінь, а першим весняним громом знову розводить полум’я грози і, заварюючи чародійний напій з живої води, воскрешає землю, проганяє Мару і холод.
Давні боги українських предків
Давні боги українських предків
 70502
Знання наших предків про основні закономірності світотворення і світобудови виражались у релігійній формі – уособленні космічних сил в образах Богів. Це було живою формою спілкування з різними силами, сприяла використанню їх у регламентації свого побуту, у прискоренні етногенезу і зміцненні своїх позицій у житті.
Культи і тотеми давньої людини
Культи і тотеми давньої людини
 32114
Все, що оточувало людину, мало, на її переконання, живу душу і природа сприймалася як живий вищий організм зі своїми логічними законами. А людина – лише невеличка його частка. Характерним для наших давніх пращурів був тотемізм і з початком неоліту – нового кам’яного віку – найпоширенішими були тотеми бика і коня, а раніше – оленя.

Сторінки (всього - 1): перша |  1  | остання