НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


Повноваження Анґели Меркель на посаді канцлерки ФРН завершено

13:05, 27 жовтня 2021 р.  966
Джерело: DW

В день першого засідання нового Бундестагу повноваження Меркель на посаді федерального канцлера Німеччини офіційно завершилися, але вона продовжуватиме виконувати обов’язки до формування нового уряду.

Анґела Меркель (Angela Merkel) офіційно перестала бути федеральною канцлеркою Німеччини. У вівторок, 26 жовтня, у день установчого засідання 20-го скликання Бундестагу федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) вручив їй та іншим членам уряду офіційні грамоти про закінчення їхніх повноважень.

Водночас, відповідно до статті 69-ї Основного закону ФРН, Штайнмаєр попросив Меркель продовжувати виконання обов’язків канцлерки до приведення до присяги нового уряду, а вона в свою чергу попросила про те саме міністрів. Німецька конституція зобов’язує канцлера залишатися на своїй посаді доти, доки новий склад Бундестагу не вибере його наступника. Повноваження урядовців залишаються повноцінними, але за традицією "перехідний" уряд не ухвалює важливих політичних рішень.

На установчому засіданні Бундестагу Меркель та члени її кабінету, які так само, як вона, не були обрані депутатами, мусили пересісти на трибуну для почесних глядачів.

Переговори щодо нового уряду триватимуть до грудня
Згідно з чинним планом, коаліційні переговори Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), "зелених" та Вільної демократичної партії мають завершитися після 6 грудня. Таким чином у Німеччині ще щонайменше близько шести тижнів працюватимуть в.о. канцлера та в.о. міністрів.

Анґела Меркель, багаторічна лідерка Християнсько-демократичного союзу (ХДС), очолювала уряд ФРН із 2005 року. У жовтні 2018 року вона оголосила, що не братиме участі у виборах до Бундестагу як кандидатка на посаду канцлера в 2021 році.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі