НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Влада” 


Парламент України закликає світ не визнавати легітимність виборів у Держдуму РФ

13:42, 8 вересня 2021 р.  931
Джерело: Укрінформ

Верховна Рада ухвалила постанову №5497 “Про Звернення Верховної Ради України до міжнародної співдружності у зв’язку із незаконною підготовкою виборів у Державну Думу Російської Федерації у тимчасово окупованій АР Крим та Севастополі та з залученням до голосування громадян України з окупованої частини Донецької та Луганської областей”.

Відповідне рішення підтримали 318 народних депутатів.

Так, згідно з текстом звернення, народні депутати України закликають міжнародну спільноту застосувати всі необхідні засоби, щоб застерегти органи влади та окупаційну адміністрацію Російської Федерації від проведення виборів у Держдуму на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополі – та "унеможливити участь у виборах громадян України, що проживають на окупованій частині Донбасу".

Верховна Рада України також закликає міжнародну співдружність не визнати легітимність виборів у Державну Думу Російської Федерації 19 вересня 2021 року та її подальших рішень у разі проведення голосування на тимчасово окупованій частині території України.

Водночас українські парламентарії просять застосувати санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації РФ, які залучають громадян України на тимчасово окупованих територіях до виборів у Держдуму і тим самим порушують суверенітет України.

Як повідомлялося раніше, останнім часом в Росії активно ведуться дискусії про організацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей виборів до Держдуми РФ, призначених на 19 вересня 2021 року.

Європейський Союз занепокоєний заявами про ймовірність виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих українських територіях, наголошуючи, що це було б порушенням Мінських угод.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі