НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Війна з Росією (АТО)” 


За рік «тиші» загинули 45 військових, ще 163 зазнали поранень

10:29, 27 липня 2021 р.  533
Джерело: Укрінформ

На сході України за рік режиму припинення вогню, який почав діяти 27 липня 2020 року, загинули 45 українських військовослужбовців та 163 зазнали поранень.

Про це в Телеграмі повідомила українська делегація у Тристоронній контактній групі.

При цьому в делегації заявили, що у порівнянні з періодом із липня 2019 до липня 2020 років смертей українських військових удвічі менше, утричі менше поранених, майже утричі менше обстрілів.

Так, з 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року збройні формування Російської Федерації здійснили 4257 обстрілів, загинули 88 українських військовослужбовців, 494 – отримали поранення.

“За час дії режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовці отримали поранення (дані штабу ООС, уточнюються)”, - йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що “Збройні сили України з честю виконують завдання Президента, обумовлені міжнародною ситуацією довкола України, забезпечуючи українській дипломатії відповідні умови для боротьби за українські національні інтереси”.

Як зазначили в українській делегації, дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту - найскладніший різновид військових дій.

Україна залишається вірною своїм зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України. Це доводять численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників Нормандського формату, держав «Великої сімки», йдеться в повідомленні.

“Саміт «Кримської платформи», який розпочне процес деокупації Криму, став можливим і представницьким (очікуються посадові особи із більш ніж 35 країн світу) здебільшого тому, що Україна заробила за цей рік репутацію відповідальної держави, що виконує свої домовленості навіть у несприятливих обставинах”, - заявила українська делегація в ТКГ.

Як повідомлялося, з опівночі 27 липня 2020 року на території Луганської та Донецької областей почав діяти режим повного та всеосяжного припинення вогню, про який домовились на засіданні Тристоронньої контактної групи. Відповідне рішення ухвалили 22 липня 2020 року три сторони - Україна, Росія та ОБСЄ.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі