СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Правопорядок”


Володимиру Щербаню поставлено грошове питання

21 вересня 2006 р. | Автор/джерело: Матвій Нікітін, Тетяна Федорченко, Олександр Черновалов Комерсант-Україна
 22544

Вчора стало відомо, що міністерство юстиції США направило на Україну ряд запитів про походження $2 млн., використаних екс-губернатором Сумської області Володимиром Щербанем, як застави, для звільнення з-під варти в США. За інформацією достовірного джерела “Комерсанта-Україна” в правоохоронних органах, вказана сума прийшла з рахунку, що має відношення до компанії System Capital Management, яка заявляє, що ніяких грошей на звільнення пана Щербаня не переводила.

Як вже повідомляв “Комерсант-Україна”, 25 квітня 2005 року було порушено кримінальну справу щодо колишнього губернатора Сумської області Володимира Щербаня за підозрою в здирництві, перевищенні службових повноважень і перешкоджанні здійсненню виборчого права громадян. У травні 2005 року Міністерство внутрішніх справ оголосило Володимира Щербаня в міжнародний розшук. У жовтні 2005 року пан Щербань був затриманий в місті Майамі (штат Флоріда, США) і згодом узятий під варту за порушення імміграційного законодавства.

За інформацією Національного центрального бюро Інтерполу в Україні, на запит української сторони, уряд США розпочав процес депортації Владимира Щербаня. У свою чергу, екс-губернатор Сумської області звернувся до місцевого суду із клопотанням про надання йому статусу політичного біженця. На одному з судових засідань, в січні поточного року, Владимир Щербань був звільнений з-під варти під заставу в сумі $2 млн. Гроші вніс адвокат пана Щербаня, громадянин США Джордж Балан.

Опонентом екс-губернатора в суді за клопотанням про депортацію його на Україну, виступає Департамент імміграційної і митної служби міністерства юстиції США. Для того, щоб зібрати інформацію, необхідну для участі в судовому процесі, вказаний Департамент, а саме його підрозділ в місті Орландо (Флоріда), порушив власне розслідування фінансової діяльності Владимира Щербаня.

Вчора достовірне джерело “Комерсанта-Україна” в правоохоронних органах повідомило, що під час розслідування американське відомство отримало банківські документи, в яких вказано, що безпосередньо перед звільненням пана Щербаня з-під варти, на рахунок компанії у Флоріді - Balan Company International (за даними того ж відомства, Джордж Балан має до неї безпосереднє відношення), в банці Wachovia Bank, з рахунку, що має відношення до української компанії System Capital Management в кіпрському банку Cyprus Popular Bank Ltd, поступили $2 млн.

За словами джерела, отримавши дану інформацію, Департамент імміграційної і митної служби звернувся до українських слідчих органів із проханням встановити, чи була вказана сума переведена в законному порядку, і надати відповідні документи. Так, з липня поточного року, в Україну було направлено декілька таких запитів. Про відповідь української сторони поки нічого невідомо.

У департаменті корпоративних комунікацій компанії System Capital Management “Комерсант-Україну” повідомили, що “компанія ніколи не надавала коштів для внесення застав з метою звільнення з-під варти кого б то не було, зокрема Владіміра Щербаня, і не зв'язана жодними стосунками контролю з компанією Balan Company International”.

Втім, за словами адвоката екс-голови Донецької облради Бориса Колесникова Анатолія Коржева, саме таку суму (до 10 млн. грн.) компанія System Capital Management готова була внести, як заставу, за звільнення з-під варти його підопічного в 2005 році.

Розслідуванням справи Володимира Щербаня займається Генеральна прокуратура України. Вчора глава її прес-служби Олексій Бебель заявив, що відомство не уповноважено поширювати інформацію про міжнародну співпрацю по розслідуванню кримінальних справ. Пан Бебель нагадав, що всі справи, збуджені проти колишнього губернатора, знаходяться у стадії досудового слідства – відповідно, вся інформація про них є слідчою таємницею.

У Balan Company International вчора був включений автовідповідач. У міністерстві юстиції США докладний коментар пообіцяли надати пізніше.

Переклад: Аратта-Україна

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі