СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Політологія”


Нещасний Новий рік для українських регіоналів

16 січня 2012 р. | Автор/джерело: Олександр Мотиль – професор політології Рутґерського університету (Нью-Джерсі, США), “Радіо Свобода”
 21738

Почнемо з того, що в 2012 світ так натисне на регіоналів, що вони не почервоніють. Європейська та американська економіки залишаться слабкими, а російська та китайська, як і раніше будуть в стані стагнації.

Прямі закордонні інвестиції припиняться, український експорт зменшиться, а українська промисловість, зокрема в Донбасі, суттєво скоротиться. Ще гірше, Росію чекатимуть смутні часи. Не виключено, що повалиться фашистський режим Путіна. Але навіть якщо цього не буде, навряд чи російське громадянське суспільство просто сидітиме і спокійно спостерігатиме, як покладається край їхнім свободам.

Агресивно настроєний Путін ймовірно зіграє єдину карту, яку він ще має, він закликатиме до російської величності та неоімперського майбутнього, отож Віктор та його регіонали не повинні надіятися на благодать від старшого брата. Тим часом, США та Європа матимуть занадто багато своїх власних проблем, і їм буде ніколи журитись Україною. В результаті чого, режим Януковича буде повністю ізольованим.

З послабленням світової економіки, Україна може увійти в штопор. Зі скороченням експорту, припиненням зовнішніх кредитів, (оскільки перевантаженні європейські банки не захочуть позичати гроші ризикованим кредиторам, таким, як Україна) з високими цінами на російський газ, високими і несправедливими податками, та вимогами МВФ – реформи та чесне управління – (вимогами, які є анафемою для регіоналів), справжній ВВП буде мінімальним, безробіття збільшуватиметься, інфляція ростиме а бюджетний дефіцит просто вибухне. Україні навіть може загрожувати дефолт.

За унітази в Межигір’ї та Євро заплатять українці

Щоб звести кінці до купи, заплатити за все, від чемпіонату ЄВРО 2012 до унітазів Межигір’ї Януковича, Віктор та його регіонали вкотре використають українське населення. А це, звичайно, лише штовхне ще більшу частину української економіки в тінь, збільшить рівень корупції та змусить зневірених людей вийти на вулицю.

За таких умов українська політика стане дедалі більш вибуховою. Всі знають, що Президент та його режим є корумпованим, непопулярним, нелегітимним, нестабільним, слабким, некомпетентним, та бандитським. З такими проблемами, які перераховані вище, ці шахраї та негідники не розпочнуть відважні реформи. Натомість дехто з них просто втече, інші згуртуються та вичікуватимуть, сподіваючись, що футбольні ігри відвернуть увагу від їхньої некомпетентної влади.

Однак цього не буде бо таке надмірне бандитське розкрадання, що відбувається в Україні сильно розлютило занадто багато людей, а ігри Євро просто розігріють та підсилять цю лють. Наступного літа в Україну приїде мільйон туристів, українці зможуть порівнювати свої політичні жахіття з росіянами і почути від європейців, що злидні не є природним станом буття, і якщо поляки, чехи, словаки та естонці можуть жити гідно, так само гідно можуть жити й українці.

Пристрасті кипітимуть підчас парламентських виборів в жовтні

Регіонали виграють лише за умов фальсифікації результатів, вони це дробре знають, і це добре знає народ. З розкриттям маніпуляцій Єдиної Росії на останніх парламентських виборах , регіонали розуміють, фальсифікувати занадто не пройде. Але без цього появляється можливість їхньої реальної поразки. Було б великою іронією, якби регіонали більш менш справедливо виграли з мінімальною перевагою, а люди все ж таки переконані, що вибори таки були фальсифіковані, масово вийшли б на вулиці з протестами.

Словом, 2012 рік може бути останнім роком влади регіоналів. Є великі шанси, що українська опозиція нарешті сконсолідується. За кризових умов саме вона може перебрати владу швидше, ніж будь хто очікував, а ці кризові умови не дозволять українським демократам робити те, що вони роблять найкараще – сваритися, байдикувати та воювати за портфелі. Якщо демократи знову проґавлять справу, ані вони, ані Україна не матимуть других шансів.

Демократи мусять усвідомити що ув’язнені Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, ймовірно, стануть лідерами опозиції, не тому, що вони обдаровані лідерськими талантами, а тому, що тиранія завше обдаровує свої жертви певною величчю. Чим довше Тимошенко та Луценко залишаться в тюрмі, чим довше вони висітимуть між життям і смертю, тим більшим стане їхній моральний авторитет, коли їх нарешті звільнять, а звільнені вони неодмінно будуть, якщо і коли режим регіоналів почне хитатися. Абсолютно вірогідно, що Янукович звільнить чи Луценка чи Тимошенко, або навіть обох, щоб зберегти свою шкуру. Якщо це станеться, повірте, це означатиме кінець цього режиму.

Тимошенко та Луценко повинні моделювати своє лідерство на прикладі Вацлава Гавела та Нелсона Мандели, в’язнів, які стали пророками. Віктор Ющенко, або навіть їхні власні змарновані роки при владі, аж ніяк не повинні бути для них прикладом. Вони мусять приборкати свою жагу влади та простягнути руку всім демократам, освіченим олігархам, чесним регіоналам, вони мусять управляти етично, відкрито та чесно, позбутися своїх нечесних заробітків і розпочати радикальні реформи. 99% бідних українців завжди підтримають тих лідерів, які пішки йтимуть на роботу, говоритимуть правду, закотять власні рукави і пропагуватимуть інтереси народу, навіть якщо це буде боляче.

І якщо тоді Путін теж буде на виході, Німеччина нарешті зрозуміє, що тиранія – це занадто висока ціна за газ, Європа врешті решт згуртується, і Америка обере нового президента. В 2013 році демократична Україна може стати реальністю.

 Повна версія


 Facebook
 Коментарі