НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Економіка” 


Міжнародні економісти побоюються, що Янукович заверне Україну назад

12:46, 31 серпня 2006 р.  6675
Джерело: «Українська правда»

Міжнародне рейтингове агентство Standard and Poor`s вважає слабкими перспективи проведення реформ в Україні і не виключає повернення політичного курсу назад.

Про це сказано в повідомленні S&P, переданому Українським новинам.

Водночас агентство підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг України з зобов'язань в іноземній валюті на рівні ВВ- та довгостроковий кредитний рейтинг України з зобов'язань в національній валюті на рівні ВВ, а також короткострокові рейтинги на рівні В.

"Через те, що економіка країни, як і раніше, розвивається швидше, ніж очікувалося, а політична обстановка стабілізувалася", - сказано в повідомленні.

За оцінками S&P, економічне зростання в Україні в 2006 році становитиме 5,6%, а показники, пов'язані з прямими іноземними інвестиціями й експортом, також перевищать колишні оцінні цифри.

"Нарешті сформована урядова більшість має поліпшити настрої інвесторів і зменшити політичну невизначеність", - сказано в повідомленні.

У той же час агентство зазначає, що порівняно низький рівень добробуту й політичні ризики обмежують рівень рейтингу.

"Протиборче політичне оточення й поляризоване суспільство продовжують негативно впливати на кредитоспроможність країни, оскільки вони зменшують стабільність і передбачуваність політичного курсу", - сказано в повідомленні.

"Перспективи твердого й послідовного здійснення реформ у середньостроковому періоді залишаються порівняно слабкими, у той час як ризики раптового повороту політичного курсу назад - досить істотними", - зазначає S&P.

Економічними ризиками для України S&P вважає можливе підвищення Росією цін на газ, а також невисоку ймовірність здійснення новим урядом структурних економічних реформ.

"Позитивний економічний розвиток в 2006 році може бути підірвано майбутнім збільшенням цін на газ, що надходить із Росії. І, хоча новий уряд привносить настільки необхідну Україні політичну стабільність, він навряд чи буде здійснювати радикальні структурні реформи економіки", - сказано в повідомленні.

S&P допускає перегляд прогнозу рейтингу України зі "стабільного" на "негативний" у разі, якщо уряд буде проводити політику значних податково-бюджетних послаблень і збільшення зовнішньоекономічної нестійкості.

Відповідно до рейтингової шкали S&P, кредитні рейтинги групи ВВ свідчать про те, що кредитоспроможність емітента перебуває в безпеці в короткостроковій перспективі, однак має більш високу чутливість до впливу несприятливих змін у комерційних, фінансових й економічних умовах.

Від "Аратти". Вчора перший віце-прем`єр Микола Азаров заявив про скоре зростання валового виробництва в Україні вдвічі. Цілком зрозуміле намагання проросійсько налаштованого уряду Януковича мавпувати нашу північну сусідку - не так давно лідер Росії Володимир Путін також заявляв про такі показники, що згодом стало об`єктом для іроніїї з боку західних журналістів і нечисленних незалежних російських мас-медіа.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі