НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


У Росії посилюється цензура

16:30, 6 травня 2009 р.  5232
Джерело: NEWSru

У Архангельській області розслідується кримінальна справа проти студента, який розмістив в інтернеті нацистську атрибутику і принизливо висловлювався щодо африканців і євреїв.

Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету при прокуратурі РФ по Архангельській області і Ненецькому автономному округу.

22-річний студент місцевого вузу в березні минулого року створив під своїм ім'ям інтернет-сторінку на сайті "Вконтактє". На цій сторінці він, в період з вересня по жовтень 2008 року, розмістив фотографії і малюнки, в яких містилися принизливі характеристики африканців та євреїв, як етнічних груп і демонструвалася атрибутика, схожа з нацистською.

По даному факту порушена кримінальна справа по ч.1 ст. 282 УК РФ (дії, направлені на роздухування ненависті або ворожнечі, а також на приниження людської гідності людини або групи осіб по ознаках статі, раси, національності, мови, походження, відношення до релігії, а рівно приналежності до якої-небудь соціальної групи, здійснене публічно або з використанням засобів масової інформації). Розслідування у справі триває.

Стаття 282 УК РФ є вельми "популярною" у представників правоохоронних органів. В рамках боротьби з екстремізмом, оголошеної ще колишнім главою Росії Володимиром Путіним, ця стаття застосовувалася як щодо колишніх чеченських бойовиків (справа Закаєва), так і мирних російських правозахисників (обшук в петербурзькому офісі суспільно-правового центру "Меморіал"). Ця ж стаття стала приводом для першого, в історії російської судової практики, вироку, винесеного за коментар в інтернеті. У 2008 році блоггер на ім'я Савва Терентьев отримав рік умовно за критику в мережі про міліціонерів. Піком популярності стала апеляція до даної статті самих націоналістів, які на початку березня поточного року звинуватили в екстремізмі, розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і "русофобії із застосуванням радіо і ТБ" письменника Віктора Ерофєєва.

Блоггери вважають, що порушуючи кримінальні справи, власті насправді намагаються встановити в інтернеті політичну цензуру.

Так, в 2007 році губернатор Володимирської області Ніколай Віноградов, дослідивши записи користувачів Мережі, знайшов в них негатив в свою адресу і подав позов до суду за наклеп.

Чергова кримінальна справа була порушена проти блоггера під нікому Dead_moros. 25 грудня 2008 року він залишив в "Живому журналі" запис у вигляді вітальної листівки свердловським міліціонерам від імені заступника начальника ГУВС Свердловської області по кадрах генерал-майора Віктора Бердникова. У цьому поздоровленні сам генерал і його колеги виставлені хабарниками і корупціонерами. Слідчі угледіли в цьому записі наклеп на начальство.

Цар суворий, але справедливий

Між тим, своїм інтересом до інтернету відомий Президент РФ Дмітрій Медвєдєв. Глава держави веде власний відео-блог, а недавно у нього з'явився аккаунт в "Живому журналі".

Завдяки критиці користувачів, Президент вже вживав адміністративні заходи. Зокрема, він передав чиновникам негативні відгуки про сайт Фкдкральної Міграційної Служби. Це відбулося на зустрічі, присвяченій створенню в РФ "електронного уряду".

Раніше, завдяки коментарю жителя Рязані, Президент звернув увагу регіональних властей на жахливий стан тамтешньої міської дитячої лікарні.

 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі