НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


Ющенко озвучив вимоги до парламенту

17:33, 10 липня 2006 р.  7525
Джерело: «Аратта-Україна»

Президент України Віктор Ющенко вимагає від парламентських сил призначення нового прем’єр-міністра України і початку системної та спільної роботи Верховної Ради.

"Останні події у Верховній Раді України викликали широку суспільну реакцію. Численні звернення до Президента України свідчать про масове незадоволення бездіяльністю парламенту і тривалими політичними інтригами, що вказують на неповагу до Конституції України та визначених і підтримуваних народом демократичних принципів розвитку країни", йдеться у заяві.

У цій ситуації Президент наголошує, що, як гарант додержання Конституції України, неухильно стоятиме на принципах дотримання її духу та букви.

Як наголосив глава держави, "я не приймаю жодних конфронтаційних сценаріїв, які здатні завдати шкоди народові та уразити стабільність країни. Без упередження вимагаю від парламентських сил остаточного визначення і легітимного створення коаліції депутатських фракцій. Незалежно від формату коаліції, я категорично наполягаю на дотриманні політичною більшістю принципів єдності країни і виконанні програми реформ, яка отримала загальну народну підтримку на виборах Президента України у 2004 році".

Президент заявляє про необхідність "негайно припинити розігрувати мічену карту суспільного протиставлення і негайно приступити до відповідальної діяльності парламенту та нового уряду".

За словами Ющенка, "чітко стверджую, а відтак, безумовно, виходитиму з того, що чинний внутрішній і зовнішній політичний курс є і будуть незмінними. Очікую, що ця вимога буде адекватно відображена у діях майбутньої коаліції".

Глава держави підкреслює, що відсутність Конституційного Суду вкрай негативно впливає на внутрішньополітичну ситуацію та підриває будь-які спроби встановити атмосферу політичної довіри. Лише Конституційний Суд здатен оцінити конституційність дій усіх гілок влади. Це - запорука легітимності усіх перспективних рішень і заходів, зазначив Ющенко.

Відтак, Президент за сучасних умов окреслив головні вимоги до парламентських сил:

- Формування коаліції і представлення її програми.

- Приведення до присяги суддів Конституційного Суду.

- Призначення нового Прем’єр-міністра України і початок системної та спільної роботи Парламенту та Уряду на основі чинного державницького курсу.

Віктор Ющенко наголошує, що парламентська коаліція не повинна проводити ревізію національної політики України

Про це Президент України заявив в інтерв`ю телеканалу «Інтер» одразу після відомих подій в стінах Верховної Ради в п`ятницю, 7 липня.

«Якщо ми не будемо говорити про демократичну коаліцію, тоді давайте будемо свідомі того, що курс, який може бути обраний іншою коаліцією, це курс, який приведе нас до серйозної ревізії тої політики, яка проводиться в Україні», – сказав Президент, підкресливши, що створення демократичної коаліції в українському парламенті сьогодні «повинно бути вимогою».

Глава держави також підкреслив, що зараз демократичні завоювання двох останніх років «під дуже великим знаком запитання».

«Тема демократичної коаліції сьогодні, можливо, як ніколи за останні два роки, актуальна», – сказав Віктор Ющенко.

Президент вкотре наголосив, що Україні потрібен парламент з політичними силами, «які визнають взаємне співіснування, які здатні до компромісів заради нації».

«Поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо багато випадків, які говорять про самознищення. Мені здається, це велика політична помилка кожної сторони, за якою стоять мільйони людей, які голосували за одних і за інших, і тому люди, які поважають мандат виборців, мають поводитися по-іншому. Це не повчання, це моя порада», – сказав Глава держави.

Президент провів сьогодні зустріч з Головою Верховної Ради

Президент Віктор Ющенко провів зустріч з новообраним Головою Верховної Ради Олександром Морозом та привітав його з легітимним обранням на посаду спікера парламенту.

Пізніше, в уточненому повідомленні пресс-служби Президента рядок про "легітимне обрання" було вилучено.

У зустрічі також узяли участь Прем’єр-міністр Юрій Єхануров та Глава Секретаріату Президента Олег Рибачук.

Глава держави відзначив, що очікує від Верховної Ради конструктивної роботи. При цьому парламент повинен підтримувати обраний внутрішній та зовнішньополітичний курс Президента, наголосив Віктор Ющенко.

Глава держави також підтвердив, що подасть до Верховної Ради кандидатуру Прем’єр-міністра лише після відновлення роботи Конституційного Суду.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі