НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


Юлія Тимошенко балотуватиметься в президенти, якщо буде створена широка коаліція

11:04, 16 червня 2006 р.  10163
Джерело: «Аратта-Україна»

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко має намір балотуватися у 2009 році на посаду Президента у випадку, якщо буде створена коаліція між блоком «Наша Україна» та Партією регіонів. Про це Тимошенко заявила в четвер під час ефіру на каналі 1+1.

Фрагменти інтерв`ю. Стенограма «proUA»

- Одразу ж цитата із заяви Президента: «Коаліційні переговори зайшли в глухий кут через одну політичну силу, яка виборовши посаду Прем’єра запропонувала на Голову Верховної Ради представника від СПУ». Ви відчуваєте відповідальність за імовірний розвал помаранчевої коаліції?

- Мені здається, що вже і суспільство заплуталося в вводних Президента, і сам Президент заплутався, і фракція «Наша Україна». Сьогодні дійсно створений певний хаос. Мені хотілося б роз’яснити ситуацію. Дійсно для нормальних пересічних людей один день чути одну заяву, другий день другу. Цитата, яку ви назвали вона вже застаріла, тому, що Президент десь півгодини тому заявив, що йому подобається помаранчева коаліція.

- Він цю позицію, мені здається, і не міняв. Він ніколи не висловлювався за широку коаліцію.

- По-перше, я думаю, потрібно твердо знати, що всі абсолютно плани ідуть від Президента та 3-4 людей, які працюють навколо нього. Мова зараз виключно про те, що Президент особисто планує дії «Нашої України» разом з цими особами, він міняє плани, він повертається до старих планів. А ілюзія, що Президент над процесом, її просто намагаються створити. Насправді потрібно просто чесно сказати, що просто ще не визначилися. Президент не прийняв рішення, чи буде помаранчева коаліція, чи буде з Партією регіонів. Наприклад, вчора та позавчора, якраз 13 число рокове і 14 рокове для нас, тому, що наша збірна програла. В ці дві дати якраз Президент прийняв впевнене рішення, що коаліція буде з Партією регіонів.

- Про це він не говорив.

- Я прийшла до вас в студію, щоб сказати ту інформацію, яку ви не чуєте, але яка є реальністю. У Верховній Раді всі знають, хто яке рішення приймає і як вони втілюються в життя.

- Але ж саме ви свого часу запропонували Морозу спікерство і фактично цим самим не залишили вибору «Нашій Україні».

- Я не пропонувала спікера Морозу. Це є вимога Соціалістичної партії. Була вимога. В останній день коли ми узгодили всі програмні засади, всі засади зовнішньої і внутрішньої політики. Ви пам’ятаєте, коли Зварич сказав, що 95% угоди вже готові. Потім ми втрьох радісно, щасливо оголосили, що 100% погоджено і в цих 100% був спікер Мороз, який погоджений був Президентом. Але на ранок наступного дня склалися абсолютно інші події. І тоді залишилося одне питання – «Наша Україна» не сприймала Мороза як спікера. Мороз вийшов на трибуну Верховної Ради і відмовився від посади спікера. І після того, не залишилося жодної претензії, яка б могла зруйнувати коаліцію.

- Це відбулося після зриву переговорів.

- Ні. Наскільки я знаю переговори не завершилися. Вони кожен день міняють формат.

- Чи є шанси відновити формальні повноцінні переговори у рамках «трійки»?

- Не тільки можна, а це є єдиний шлях. І я буду все робити, щоб це був єдиний шлях. І коли фракціія «Наша Україна», безумовно по рішенню Президента оголосила, що вона створює коаліцію з Партією регіонів, я згадала коротенький анекдот. Мавпа б’є молотком по гранаті, а їй кажуть: «що ти робиш вона зараз зірветься». А мавпа каже: «Та у мене ще одна є». Нам потрібно зупинитися бити молоком по гранаті і потрібно почати думати про країну. Я можу зараз заявити, що у мене немає жодної претензії до коаліційної угоди, жодної вимоги. Я можу сказати, що я як лідер блоку, все погодила від імені блоку і сьогодні можу ставити підпис під цією коаліцією.

- Якщо все-таки відбудеться широка коаліція скільки депутатів від фракції БЮТ можуть перейти до цієї коаліції?

- Можу впевнено сказати, що якщо відбудеться коаліція «Нашої України» з Партією регіонів, ми будемо в абсолютно радикальній опозиції до цього. Ми ні скільки не втратимо депутатів. Я можу впевнено сказати, що ми не втратимо депутатів. У нас буде цілісна фракція. Наша команада цілісна. Ми абсолютно чітко бачимо єдність команди і ми будемо іти вперед. Надія вона завжди є, і ця надія завжди буде.

- Якщо буде широка коаліція ви будете балотуватися на виборах Президента 2009 року?

- Без сумніву. Якщо буде широка коаліція ми зразу переходимо в опозицію і ми готуємося на президентські вибори.

- Чи будете ви тоді критикувати особисто Президента, а не лише його оточення?

- Я думаю час покаже. Справи не в критиці, а справа в тому, щоб ми просто не наблизилися в майбутньому, так як сьогодні наблизилися до втрати суверенітету, нашої незалежності, навіть української мови. У нас з часів незалежності ще такого плачевного стану ніколи не були.


 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі