НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Назарбаєв запропонував Кремлю себе у миротворці. Кремль відмовив

13:25, 12 листопада 2019 р.  2532
Джерело: “Аратта-Україна”

Експрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував Президенту України Володимиру Зеленському провести зустріч з лідером РФ Володимиром Путіним у Казахстані.

Про це під час П’ятого щорічного засідання Astana Club заявив експрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, повідомляє Укрінформ з посиланням на Казінформ.

"Я вважаю, що потрібна окрема особиста зустріч президента Росії і президента України. Я розмовляв про те, чи можлива така зустріч тет-а-тет, щоб обговорити всі питання. Мені здається, зараз момент хороший. Я вже отримав згоду Зеленського на зустріч тет-а-тет. Про це повідомив президенту Росії. Якщо нейтральний майданчик потрібен, я запропонував Казахстан", - сказав він.

Повідомляє, що вчора відбулася телефонна розмова Назарбаєва з Путіним.

Як повідомлялося раніше, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з першим президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим у рамках візиту в Японію.

Зазначається, що під час зустрічі порушувалося питання війни на Донбасі й окупації Криму.

Москва зараз зосереджена на питаннях, пов’язаних з підготовкою саміту в «нормандському форматі», а зустріч президентів України і Росії без її ретельної підготовки не принесла б великої користі.
Про це сказав журналістам речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє у вівторок ТАСС.

«Путін сам говорив, що він ніколи не відмовляється від подібних зустрічей і цієї зустрічі також, але вважає, що зустріч заради зустрічі принесе мало користі, вона має бути добре підготовлена», - наголосив представник Кремля.

«Існують ще дуже великі резерви для цієї домашньої роботи», - зауважив Пєсков. «Наразі ми всі концентруємося на підготовці до процесів нормандського формату, для цього, звичайно, мають бути виконані всі зобов’язання, які сторони взяли на себе в Мінську», - додав він.

Коментуючи пропозицію експрезидента Казахстану Нурсултана Назарбаєва допомогти з організацією зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом РФ Путіним у Казахстані, представник Кремля наголосив, що Москва «традиційно завдячує Назарбаєву і високо цінує зусилля казахстанських колег у плані налагодження російсько-українських відносин».

Представник Кремля уточнив, що телефонна розмова Путіна з Назарбаєвим відбулася у понеділок «за взаємною домовленістю». «І під час розмови це [пропозиція організувати зустріч Путіна і Зеленського] було озвучено [Назарбаєвим]», - додав Пєсков.

Водночас, за його словами, дату можливого саміту в нормандському форматі не визначено, немає навіть приблизних термінів, сказав Пєсков.

Представник Кремля зауважив, що «ведеться також робота, яка не афішується, по лінії помічників президентів чотирьох країн, які також займаються підготовкою можливих рішень, узгоджених розумінь за підсумками такої можливої ​​зустрічі». «Ця робота зараз триває», - констатував Пєсков.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі