НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Війна з Росією (АТО)” 


Російські артилеристи вчаться на Донбасі стріляти керованими снарядами

22:25, 20 лютого 2019 р.  2735
Джерело: “Аратта-Україна”

За час проведення операції Обʼєднаних сил зафіксовано 3 випадки застосування артилерійських боєприпасів типу “Краснополь” – як по позиціях наших військ, так і об’єктах цивільної інфраструктури.

Про це повідомив прес-центр штабу ООС.

Факт першого застосування боєприпасів типу “Краснополь” зафіксовано 23 червня 2018 року по позиціях підрозділів Об’єднаних сил в районі населеного пункту ВОДЯНЕ.

Другий випадок зафіксовано 12 лютого 2019 року під час обстрілу позицій однієї з бригад Об’єднаних сил районі ШИРОКИНЕ.

Втретє противник застосував ці боєприпаси 14 лютого 2019 року під час обстрілу населеного пункту НОВОЛУГАНСЬКЕ, внаслідок чого повністю зруйновано двоповерховий житловий будинок.

У всіх трьох випадках у місцях розривів знайдені характерні уламки зазначеного боєприпасу.

Розвідкою Об’єднаних сил встановлено, що партія високоточних артилерійських боєприпасів типу “Краснополь” та приладів для їх наведення на ціль надійшла до окремої артилерійської бригади “Кальміус” 1-го АК 8-ї армії Південного оперативного командування РФ у травні 2018 року.

Довідково:

“Краснополь” – корегований артилерійській снаряд калібру 152 мм. Призначений для ураження броньованих цілей та інших військових об’єктів з першого пострілу. Корекція траекторії здійснюється аеродинамічними рулями на кінцевій ділянці польоту за лазерною міткою на цілі. Для збільшення дальності стрільби снаряд має реактивний двигун або донний газогенератор.

“Краснополь” було розроблено в СРСР у 70-ті роки минулого століття модифікації - у 90-ті. Однак, про випадки його застосування у бойових діях радянської армії нічого невідомо.

Окрім зазначених трьох випадків на Донбасі російська армія застосувала “Краснополь” у Сирії. Керованиим снарядом були вбиті бойовики, які здійснили обстріл авіабази Хмеймим 31 грудня 2017 р.

Стрільба виконується з російських 152-мм артилерійських систем: Д20, 2С3 “Акація”, 2С19 “Мста-С”, 2А65“ Мста-Б”.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі