НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Бизнесничеголичного. Якщо вірити Путіну, РПЦ заробляла на українських віруючих

19:53, 20 грудня 2018 р.  1398
Джерело: Українська правда

Президент Росії Владімір Путін вважає, що головним мотивом надання автокефалії українській церкві було бажання вселенського патріарха Варфоломія підпорядкувати собі Україну і заробляти на ній.

Про це він заявив на прес-конференції 20 грудня.

"Те, що зараз відбувається в православ’ї, це просто на голову не налазить. Думаю, що головний спонукальний мотив Варфоломія – підпорядкувати територію, а потім ще й заробляти на цьому", - сказав Путін.

Також у створенні Православної церкви України він побачив вплив США.

"Крім того, ще й підказки з Вашингтона. Те що держсекретар подзвонив з цього питання до Києва і обговорював цю тему – ну це ні в які ворота не лізе. Абсолютно неприпустимі речі", - сказав президент РФ.

Українську церкву Путін назвав "об’єднаною розкольницькою церквою Стамбульського приходу" і впевнений, що її поява призведе до поділу майна.

"За цим безумовно почнеться переділ власності. Він власне вже йде. Він може набути дуже важкого характеру, якщо не кривавого. Але небезпека переділу існує", - підсумував Путін.

Нагадаємо, 15 грудня Об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.

Після обрання Епіфаній закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.

У Вінниці громада і парафіяни Свято-Преображенського собору УПЦ МП підтримали митрополита Вінницького і Барського Симеона і перейшли під юрисдикцію нової Православної церкви України.

Також про перехід до Помісної церкви України оголосив і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), звільнений УПЦ МП.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі