НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Війна з Росією (АТО)” 


Діти, у прифронтовій зоні, підірвалися на російській міні, українські давно утилізовані

17:16, 2 жовтня 2018 р.  2014
Джерело: “Аратта-Україна”

Нардеп і представник України в ТКГ Ірина Геращенко категорично заперечує твердження російської пропаганди про те, що діти загинули від міни, встановленої ЗСУ.

Про це Геращенко написала на своїй сторінці Facebook.

Кілька днів тому під Горлівкою підірвалися на міні 4 українських дітей, троє хлопчиків- загинули.....

"Сепаратистські сайти повідомляють,що діти підірвалися на протипіхотній міні. Нагадаю: Україна доєдналася до Оттавськоі конвенції проти протипіхотних мін, й ще в 2012 році заборонені вибухонебезпечні пристрої були утилізовані".- пише Геращенко.

Зараз, після звільнення окупованих сіл і селищ українські військові нерідко знаходили заборонені оттавською протимінною конвенцією пристрої, які були утилізовані в нашій країні, й значить- завезені з РФ.

"Ми з Mariya Ionova і Олена Кондратюк
підготували запит до Нацполіціі щодо внесення в реєстр розслідування злочинів цей жахливий випадок загибелі дітей, що підірвалися на міні. Також звернули увагу правоохоронців на неприпустимий факт, що слідчий комітет РФ відкрив справу щодо факту загибелі дітей( це порушення і українського законодавства, яке забороняє будь які незаконні слідчі дії, й російського- яке дозволяє слідчі дії своїм компетентним органам виключно на російській території)". - наголошує віце-спікер парламенту.

За її словами, треба ретельно збирати інформацію про загибель всіх цивільних українців на окупованих територіях, все це злочини РФ і їх маріонеток, маємо по крихтах добирати фактаж про застосування російськими вбивцями заборонених мін, якими вони нашпигували окупований Донбас. Також варто створювати « список слєдкому РФ», всіх причетних до протизаконних слідчих дій на території суверенної України і включати цих персонажів до санкційних списків.

Геращенко наголосила, що загибель українських дітей від мін, якими окупант нашпигував Донбас - будуть сьогодні й одніє з проблем, які українська делегація підніматиме на ТКГ в Мінську.

Як повідомлялося раніше, спеціалізвані підрозділи МНС і ЗСУ здійснюють розмінування прифронтових територій. Зокрема, від заборонених Міжнародною конвенцією протипіхотних мін. Наразі українська сторона має численні матеріальні докази російського походженя протипіхотних мін, причому таких, що має на озброєнні виключно російська армія, тобто таких, що були поставлені на озброєння після розвалу СРСР і ніколи в Україну не постачалися.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі