НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


“Новачок”, яким отруїли Скрипалів, виготовили у Саратовській області

16:37, 6 квітня 2018 р.  2212
Джерело: Українська правда

Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина “Новічок”, якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, була виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Про це повідомляє The Times.

Британська розвідка провела брифінг для представників країн-союзників, щоб переконати лідерів у тому, що за спробою вбивства стоїть Москва, а "Новічок" виготовили на об’єкті Шихани у Саратовській області. Саме за результатами цього брифінгу країни вирішили вислати більше 150 російських дипломатів.

За даними британської розвідки, на об’єкті в Шиханах в останнє десятиліття проводилися випробування з метою визначити, чи ефективний "Новічок" для скоєння вбивства за кордоном.

Як стверджує The Times, запаси, виявлені в Шиханах, були набагато меншими, ніж ті, що могли бути використані в якості зброї на полі бою, а це в свою чергу нібито передбачає їх застосування для точкових атак.

"Розвідка Британії чітко вказала на Росію і Шихани. Без сумніву, що росіяни замітають сліди, поки ми говоримо" - сказав колишній військовий і експерт по хімічній зброї Хеміш де Бреттон-Гордон.

За його словами, ніщо не вказує на те, що "Новічок" міг бути виготовлений деінде в колишньому СРСР.

У лабораторії російського міста Шихани Саратовської області ніколи не зберігалася хімічна зброя, в тому числі нервово-паралітичний газ "Новічок".

Про це заявив колишній глава держкомісії РФ із хімічного роззброєння, представник президента РФ в Приволзькому федеральному окрузі Михайло Бабич, повідомляє "Інтерфакс".

У місті Шихани розташований філіал російського Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології (ДержНДІОХТ). Видання The Times повідомило, що, на думку британської розвідки, "Новічок" був виготовлений і зберігався саме там.

"Ця лабораторія не входила в спектр нашої роботи. Всі бази, де зберігалася хімічна зброя, відомі, Шихани до них не відносяться. У Саратовській області був об’єкт "Горний ", але не в Шиханах", - сказав Бабич, додавши, що "Горний "став першим об’єктом, де була завершена ліквідація хімічної зброї.

Тим часом раніше вчені-хіміки Леонід Рінк та Владімір Углєв, які працювали за радянських часів в Шиханах, розповіли в ЗМІ, що в цій лабораторії розроблялися і досліджувалися отруйні речовини класу "Новічок".

На сайті ДержНДІОХТу зазначено, що зараз його філіал в Шиханах займається діяльністю "в галузях, пов’язаних із забезпеченням безпеки Російської Федерації і виконанням федеральної цільової програми "Знищення запасів хімічної зброї в Російській Федерації".

Нагадаємо, виконавчий директор оборонної науково-технічної лабораторії в Портон-Даун сказав Sky News, що науковцями лабораторії не було доведено російське походження "Новічка".

За його словами, встановлення походження речовини потребує "інших матеріалів", деякі з них ґрунтуються на основі розвідувальних даних, доступ до яких має уряд. Він наголосив, що робота лабораторії не полягала у встановленні того, де була виготовлена речовина.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі