НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Довкілля” 


Обережно, сьогодні - магнітна буря

12:22, 28 листопада 2011 р.  7171
Джерело: ТСН

Ввечері в суботу різко зріс потік сонячних протонів, що приходять до Землі від Сонця. Протонний шторм, за прогнозами фахівців, може вплинути на високочастотний радіозв’язок в полярних регіонах.

Протонне зростання пов'язане з "викидом волокна в західній частині сонячного диска", пояснив керівник центру прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму, іоносфери і поширення радіохвиль Сергій Гайдаш.

"Це джгут сонячної речовини, закручений сильним магнітним полем. Це значно слабкіша подія, ніж корональний викид", - пояснив він.

Як правило, значне зростання потоку протонів та інших часток поблизу Землі пов'язане з корональними викидами на Сонці - викидами гігантських мас сонячної плазми.

Потік цієї плазми досягає Землі через один-два дні, але зростання потоку протонів відзначається вже через кілька годин після викиду. Прихід основної маси викиду може викликати обурення в магнітосфері планети - магнітну бурю.

"Згідно з моделями, виходить, що все-таки цей викид прийде завтра-післязавтра, і ми прогнозуємо малу магнітну бурю", - сказав Гайдаш.

Утім, він не виключив, що майбутня магнітна буря (початок якої прогнозується в другій половині дня 28 листопада) може дістати глобальний характер і позначитися на деяких регіонах планети.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі