НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Мистецький погляд” 


Українське походження найвідомішої італійської пісні

16:53, 28 листопада 2006 р.  18447
Джерело: «Аратта-Україна»

Італійський історик музики і художній директор Неаполітанського музичного архіву Пакіто дель Боско (Paquito Del Bosco) опублікував книгу про найвідомішу пісню в Італії і, можливо, в світі – “O Sole Mio!”.

У книзі розглянута історія популярної мелодії і згадані її видатні інтерпретатори, повідомило агентство ANSA.

Під час роботи над книгою "O Sole mio. La storia della canzone piu famosa del mondo" ("O Sole mio. Історія найвідомішої пісні в світі") Пакіто дель Боско вдалося з'ясувати, що мелодію для хрестоматійного неаполітанського шлягера композитор Едуардо ді Капуа (Eduardo Di Capua) склав під час перебування в Одесі в 1898 році. Текст пісні у ді Капуа вже був з собою під час подорожі по півдню Російської імперії. Його автором був неаполітанець Джованні Капурро (Giovanni Capurro). Ді Капуа і Капурро продали права на "O Sole Mio" в одноразовій угоді за 25 лір видавництву Bideri.

Ді Капуа помер в 1917 році, Капурро - в 1920-му, і пісня повинна була повернутися до державної власності 50 роками пізніше. Проте, цього не трапилося, оскільки з'ясувалося, що пісня має третього “автора”, - Емануеле Альфредо Маццарукі (Emanuele Alfredo Mazzucchi), який записав пісню на папері.

1972 року з'ясувалося, що на права на пісню "O Sole Mio" претендують нащадки Маццарукі. У 2002 році тяганина, що тривала два десятиріччя, завершилася на користь нащадків Маццарукі, і тепер вони володіють правами на пісню до 2042 року. Авторські відрахування від використання "O Sole Mio" досягли 250 тисяч доларів США за рік.

Свої версії "O Sole Mio" записували такі відомі італійські співаки, як Маріо Ланца (Mario Lanza), Енріко Карузо (Enrico Caruso), Лучано Паваротті (Luciano Pavarotti). Елвіс Преслі (Elvis Presley) виконував її в англійському перекладі під назвою "It's Now or Never". Колишній президент СРСР Михайло Горбачов, Папа Римський Іоанн Павло II, президент Венесуели Уго Чавес називали "O Sole Mio" своєю улюбленою піснею.

Французький письменник Марсель Пруст розповів одну з популярних легенд про "O Sole Mio". На Олімпійських іграх 1920 року оркестр не зміг виконати італійський гімн без нот, зате з успіхом зіграв твір Ді Капуа та Капурро по пам'яті.

Ще одна легенда розповідає як Юрій Гагарін під час свого першого космічного польоту навколо Землі наспівував "O Sole Mio".


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі