НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


У Лос-Анджелесі побудували шосе довжиною 16 км за 30 годин

04:29, 20 липня 2011 р.  6444
Джерело: “Аратта-Україна”

Фантастичну швидкість будівництва автомобільних доріг продемонстрували всьому світу муніципальна влада і дорожні будівельники Лос-Анджелеса.

На зведення нової 16-кілометрової чотирьохсмугової траси (з одним шляхопроводом), що пролягає через центр міста, було витрачено лише 30 годин.

Дорожні роботи були призначені на вихідні дні 16-18 липня, на будівництво було відведено 48 годин, будівельникам пригрозили великим штрафом в розмірі 6 тис. доларів за кожні 10 хвилин затримки понад відведених на роботу двох діб. На такі заходи чиновники змушені були піти, щоб у понеділок автомобілісти не встали в пробку.

До початку робіт правління округу Лос-Анджелес почало кампанію з очищення міських доріг від приватного транспорту. У цьому чиновникам допомогли самі автомобілісти, багато хто з яких не стали у вихідні сідати за кермо. Оперативні служби міста орендували для своїх співробітників номери в готелях, щоб у вікенд вони не спізнилися на роботу. У метро і на автобусах були введені безкоштовні маршрути.

До ситуації підключилися й приватні компанії.

Наприклад, авіаперевізник JetBlue ввів спеціальні рейси між аеропортами на протилежних околицях міста. Вартість квитка становила 4-5 доларів, а тривалість польоту - півгодини.

Безпрецедентні спільні зусилля міських служб і власне городян призвели до того, що вже на наступний день після початку робіт, 17 липня, мер міста Антоніо Вілларайгоса скликав прес-конференцію, на якій оголосив, що роботи були закінчені на 18 годин раніше, за неповних 30 годин. За дострокове завершення всіх робіт підрядники отримали додаткову винагороду.

16-кілометрове шосе обійшлося майже в 1 млрд доларів. Або в 62,5 мільйона за кожен кілометр, що в 6,4 рази дешевше, ніж кілометр на Четвертому кільці Москви, де ціна доходила до 400 мільйонів доларів, повідомляє автомобільний портал autokolo.

В Україні, за інформацією “Укравтодору” кілометр будівництва дороги коштує в середньому 25 млн.гривень (або 3 мільйона доларів США). У 2009 році в Україні впродовж року було побудовано аж 7,7 кілометра нових доріг на загальну суму 48 млн.гривень.Для порівняння наведемо один цікавий факт: протяжність нової автомобільної дороги Львів-Краковець, яку будують до Євро-2012 (і яка матиме також чотири смуги для руху) складе 84,4 кілометри. Таким чином, один кілометр траси коштуватиме приблизно 47,5 мільйонів гривень (близько шести мільйонів доларів). Якщо порівняти швидкість будівництва дороги в Лос-Анджелесі, то таку трасу можна побудувати за ...тиждень. Будувати дорогу ж Львів-Краковець планували розпочати ще в 1998 році. Активна фаза розпочалася минулого року (було побудовано аж цілих 4 кілометри). Коли її добудують - не береться вгадати ніхто... Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі