НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Народний Вісник” Рівненська область


На Рівненщині з`явилося екопоселення

11:54, 30 жовтня 2006 р.  22323
Джерело: ICTV

Дедалі більше українців тікають із великих міст у села, ближче до природи та далі від стресів. У деяких регіонах цей рух набуває й екзотичних проявів. На Рівненщині почали виникати так звані екологічні поселення.

Подалі від цивілізації та наодинці з природою. Так живуть рівненські екопоселенці - любителі екзотики. У міських багатоповерхівках вони не почуваються господарями. Тому помандрували на хутори. Тут вони користуються винятково тим, що дає природа. І запевняють: життя у сільській глибинці – зовсім не нудне.

Вони легко розпрощалися із минулим і розпочали нове - хутірське життя. Одного дня сіли на автобус і приїхали у село. Відсутність вигод поселенців не злякала, вони практично відмовилися від благ цивілізації. Не дивляться телевізора, не слухають радіо. Хоча іще розмовляють по мобільному та користуються електричною духовкою. Волосся миють природними шампунями, зуби чистять крейдою і щіткою з натуральної щетини. Навіть одяг перуть екологічно чистим способом.

Антоніна Огороднік, мешканка хутора:
"Для прання білизни, одежі не використовую порошок. Звичайне оте сіре мило, господарче. У воду добавляю луги – це просто зола, яка з печі. Заливаю її кип’ятком, трошки на вогні потримаю. Воно трохи побурлить, потім за добу осяде. І оце луги, ця прозора рідина, яку добавляти до води".

Повсякденні клопоти екопоселенців нагадують життя наших пращурів. Одяг носять натуральний, витканий з полотна. Спеціально для цього пані Антоніна купила старовинний ткацький верстат.

Суцільний відпочинок на хуторі не схвалюють. Працелюбність – одна з головних умов прийому в екопоселення. На двох гектарах землі хуторяни вирощують городину, не застосовуючи добрив. На зиму зібрали овочів та фруктів, яких вистачить на десятьох.

Євген Олійник, мешканець хутора:
"І енергетично заряджаюся, і свіже повітря, і фізична праця. Тому що у нашому віці потрібно трошечки більше рухатися. Я подорожую по лісах, я люблю природу. Але все це з віком приходить".

Антоніна Огороднік, мешканка хутора:
екопо

На наступний рік у хуторян великі задуми: будувати житло із дерева, соломи та глини, завести худобу та курей. У довготривалих планах – безперервно насолоджуватись екологічно чистим життям


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі