НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Імперія «Совок»” 


Слово “брата”. Російські історики вже на всю переконують, що нас, українців, нібито не існує

16:30, 17 січня 2011 р.  4602
Джерело: ТСН

Проблема українців в тому, що двадцять років тому їм була нав’язана “концепція Грушевського”: “помилкова, заснована не на історії, не на фактах, а на міфах про існування якогось окремого українського народу зі своєї державністю”.

Про це заявив російський історик Олександр Колпакіді.

На думку Колпакіді, автора книг "Внешняя разведка России", "Империя ГРУ", "КГБ. Спецоперации советской разведки", якщо Партія регіонів дійсно хоче змінити свої відносини з Росією, вона має змінити саму концепцію історії України.

Колпакіді схвалив дегероїзацію Степана Бандери, проте заявив, що цього мало, бо проблема не в цьому. На його думку, більшість населення України ніколи не вважала Бандеру героєм.

"Можливо, якийсь час його вважає таким певна частина Західної України, але більшість населення його ніколи не сприймала. Навіть ті, хто захоплювалися діяльністю бойовиків УПА і тим же Романом Шухевичем, завжди з презирством ставилися до Бандери. Він продажний, дрібний, верескливий політикан, тупий, без всяких талантів: писав погано, виступав погано, поганий конспіратор, ніколи особисто не брав участі у терактах. Шухевич теж не відрізнявся великим розумом, але він хоча б був мужній, бойовик, бандит, який дійсно погубив масу народу, багато років проходив підготовку в німецьких розвідувальних школах, одним словом - був великий негідник. Це розуміють і говорять навіть самі українські націоналісти ", - заявив російський історик.

Як зазначив Колпакіді, скасування указу - це правильний крок, але це дрібниця. "Справа не в Бандері, справа в самій концепції. Треба поміняти її, при цьому російська сторона не повинна вимагати заміни одних міфів новими. Треба просто відновити історичну справедливість. Будь-який історик скаже, що Грушевський - казкар. Але його концепція була сприйнята не тільки на Україні, а й іншими колишніми республіками СРСР, які таким чином створюють легітимацію власної влади. Мало того, ця легітимація може будуватися тільки на основі русофобії ", - вважає історик.

Як повідомляося раніше, 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню, указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

12 січня на Інтернет-сторінці Президента з'явилася про набуття чинності рішення суду щодо зняття з Степана Бандери статусу "Героя України".

23 червня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав недійсним указ президента Віктора Ющенка про надання звання "Героя України" Степану Бандері. У касаційному порядку це рішення оскаржено у Вищому адміністративному суді, й справу взято у провадження, утім розгляду ще не було.

Дегероїзацію Романа Шухевича суд розгляне через місяць.

Від “Аратти”: нам щиро шкода ззовні нібито інтелектуалів, чий мозок просто отруєний російською пропагандою, а ще більше тих - хто знає, що бреше, але робить це із кон'юнктурних міркувань.

Втім, як для Москви і Московії таке явище досить типове. Особливо воно було поширене у першій половині минулого століття, коли комуністичні інтелектуали називали генетику і кібернетику буржуазними псевдонауками. Не тому, що свято вірили у це, а щоб догодити напівграмотним керманичам країни. І на ці теми писали тони "наукових праць". Таким був спосіб виживання і забезпечення комфортного життя.

Що ж нині змінилося у Росії? Та практично нічого. І воно зрозуміло. Бо не буває керованої чи не керованої демократії. В природі є або демократія, або авторитаризм. А яка при авторитаризмі свобода наукової думки? Напевно пояснювати не варто.

Головне, щоб ми не потрапили у російське болото авторитарного "благодєнствія". Бо наші діти, які виросли в умовах хоч слабкої, але демократії, нам цього не пробачать.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі