НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Політика” 


Тимошенко уявила, як російські депутати виступають в Думі українською

21:09, 27 вересня 2006 р.  7209
Джерело: proUA

Блок Юлії Тимошенко зробив заяву щодо висловлювань МЗС Росії про ситуацію з російською мовою в Україні.

“Пропозиція щодо обмежень використання недержавної мови державними посадовцями України з трибуни Верховної Ради, внесеної народним депутатом Володимиром Яворівським та зауваження народного депутата Миколи Томенка щодо використання недержавної мови в офіційній діяльності міським головою Києва Леонідом Чернівецьким, є законними, вчасними і послідовними”, - впевнені в БЮТ.

“Відповідно до Конституції та чинного законодавства України, державні посадовці України зобов’язані спілкуватися державною українською мовою”, - йдеться в заяві.

“В Україні не існує проблеми російської мови. Коментарі одного з департаментів російського МЗС можуть бути розцінені лише як втручання у внутрішні справи України Зверхньо вказувати якою мовою повинні говорити депутати незалежної держави, - це неприйнятно для міжнародних стосунків”, - наголошують “бютівці”.

“Виступи українських урядовців російської мовою з трибуни Верховної Ради України такі ж абсурдні, як і можливі виступи українською мовою урядовців Росії з трибуни Державної Думи. Так само дивно було б чути, скажімо, від французьких міністрів на засіданнях уряду англійську, а від німецьких парламентарів на засіданні бундестагу – італійську мову”, - підкреслюють в БЮТ.

“Окрім того, якби чиновники російського МЗС почули, на якому російсько-українсько-білоруському діалекті говорить, скажімо, перший віце-прем’єр Микола Азаров, то, мабуть самі б виступили з пропозицію негайно припинити знущання над східнослов’янськими мовами”, - припускається в заяві.

“Окрім того, принагідно МЗС Росії могла б поцікавитися у посла РФ в Україні Віктора Чорномирдіна, чи існує проблема російської мови в Україні. Його відповідь відома: такої проблеми в Україні немає”, - наголошують “бютівці”.

Нагадаємо, що сьогодні МЗС Росії розповсюдив заяву, в якій стверджує, що російська мова в Івано-Франківську піддається дискримінації.


 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 
 Facebook
 Коментарі